Ilusa naeratusega võidad sõpru ja südameid. Naeratades jääd meelde ning paned ka end ümbritsevad naeratama. 3M seisab selle eest, et kaunis naeratus saavutatakse kiiresti ja teistele märkamatult. Registreeri end ortodondi juurde breketikonsultatsioonile.

Whiteness Perfect
valgendus

Täidab kõiki ohutu hammaste valgendamise nõudeid: geel sisaldab rohkelt vett niisutamaks emaili...

LOE TÄPSEMALT >

Clarity ja Incognito breketid

Breketid erinevad oma välimuse, funktsionaalsuse ja hinna poolest. 3M pakub märkamatuid Clarity ja Incognito

LOE TÄPSEMALT >

Esimene
visiit

Esimese visiidi käigus uuritakse patsiendi suud ja hambaid. Võimalik, et tehakse hammastest röntgenipildid või...

LOE TÄPSEMALT >

Breketikandjate lood

Palusime inimestel, kes on läbimas breketravi, enda mõtteid ja kogemusi lugejatega jagada. Siin lehel on kolme särava naise mõtisklused breketite teemal.

 Inspiraator Tiina Tiitus
 Kannab 3M Unitek Incognito linguaalseid breketeid

 

 Tiina (47): Hambumuse korrigeerimine oli mulle nagu vana võla   kustutamine, mida olen kaua aega edasi lükanud”

 

 Tiina: “Olin breketitele mõelnud juba pikka aega. Kui olin noorem, siis  sellised võimalused hambaid sirgeks saada puudusid ning täiskasvanuna pidasin end jällegi liiga vanaks. Tegelikult saab breketeid panna aga igas vanuses inimestele, kunagi pole liiga hilja, et hambad korda teha!"

 

Minu puhul oli tegemist nagu vana võlaga, mis sai tasutud kui kindla otsuse breketite kasuks tegin. Hammaste olukord ei olnud välisele vaatajale tegelikult üldse väga hull, pigem on asi enesetundes. Lisaks sellele soovitas breketeid tervislikel põhjustel ka ortodont, kuna hambumus oli vale ja ülemine hambarida kulutas alumist. Breketitega saab seda asendit korrigeerida.

Breketeid saades olin kõigeks valmis – teadsin, et hambad muutuvad alguses hellaks, süüa ja rääkida on raskem. Nii ka oli, ülemiste breketitega, mis pandi enne, oli harjumine lihtne, alumised jätavad aga keelele vähem ruumi ja harjumine on aeganõudvam. Minul tuli alguses juurde kerge šoti aksent ja harjusin vältima kõvemaid toite.


Valisin linguaalsed ehk keelepoolsed breketid, kuna usun, et see, mis minu suus toimub on isiklik asi. Linguaalsed breketid on valmistatud spetsiaalselt igale hambale ning need kinnituvad hammaste siseküljele. Väljastpoolt pole üldse aru saada, et kannan breketeid.

 

Breketid on kindlasti investeering iseendasse, millele peaksid mõtlema kõik, kes enda hammastega rahul ei ole. Minu jaoks oli breketite saamine tohutuks kergenduseks ja tunnen, et olen nendega tasunud ammuse võla iseendale.”

 

Naistelehe artikkel Tiina kogemustest breketitega: http://www.naisteleht.ee/content/hambad-sirgeks-salabreketitega 

Ilublogija Grete Link

 

Kannab Clarity SL iseligeeruvaid keraamilisi breketeid

 

Grete: “Tahtsin breketeid juba lapsest saati. Ülemised hambad on küll päris kenasti reas, kuid alumised on täitsa rivist väljas. Ortodont soovitas breketid panna mõlemale hambakaarele, et hambad ka peale ravi lõppu hästi kokku käiksid. Ootan juba põnevusega tulemusi!"

 

https://www.youtube.com/watch?v=sJIYPUrCRgo

 

https://www.youtube.com/watch?v=NIDQvTS84l0Kõrgushüppaja Grete Udras                                        

Kannab Clarity SL iseligeeruvaid keraamilisi breketeid

 

Grete: “Tore on mõelda, et minu kõige olulisemaks olümpiaks 2016. Aastal Rio de Janeiros on mul suus juba võitja naeratus!”

 

Grete: “Olin breketite peale mõelnud juba ammu. Esimest korda tõsisemalt siis, kui olin 20ndate alguses ning mu hea sõbranna otsustas breketid panna. Pärast seda hakkasin märkama breketeid ka teistel.

 

Järgmisel korral tuli teema teravamalt mõttesse siis, kui täitsin küsimustikku, mis tahtis teada, millise osaga enda kehast olen ma kõige vähem rahul. Aus vastus oli, et enda naeratusega. “

 

“Üldjuhul on ikka nii, et kui millegi peale palju mõtled ja seda soovid, siis lõpuks tuleb ka lahendus. Nii sattusin hambaid ravima arsti juurde, kellega ka muidu hästi läbi sain ja kellega breketiteema jälle aktuaalseks tuli. Sain teada, et lisaks n-ö vanaaegsetele metallbreketitele on ka uusi märkamatuid lahendusi ning tasumise saab mitme perioodi peale ära jaotada.

Mulle soovitas Dr. Kaja Lukk Clarity SL keraamilisi breketeid, mis on hammastega sama värvi ja muudavad hammaste liikudes ka ise asendit, nii et arsti juures pinguldamas tuleb käia harvem. Samuti peaks nende hammastelt eemaldamine tunduvalt lihtsam ja ohutum olema.
Lisaks sellele olen väga rahul oma arsti Dr. Kaja Lukiga, kelle visiidil saan käia nii Tartus Nigul ja Orn Hambaravis kui Tallinnas Novamed Hambaravis. Mulle pakub see paindlikkust, sest pean liikuma tihti kahe linna vahel.”

 

Esimesed päevad breketitega

“Nüüd, kui breketid juba nädal aega suus, olen nendega väga rahul,” räägib Grete. “Alguses olid hambad hellad, kuid võtan seda kui märki, et hammastega tõesti midagi toimub. Lisaks sellele on breketid mõneks ajaks heaks dieedinipiks, smuutid ja supid tunduvad hetkel märksa isuäratavamad kui tahked toidud,“ naerab Grete.

Paratamatult on breketid alguses harjumatud, suus on midagi võõrast. Samas olen hakanud neisse suhtuma kui hammaste ehetesse, mida paljud niisamagi hammastele kinnitavad. Lisaks on keraamilised breketid suhteliselt märkamatud, paljud mu muidu väga tähelepanelikud tuttavad, ei ole veel märganudki, et olen breketid saanud.”

Buduaari täispikk artikkel Grete kogemustest ja soovitustest: http://buduaar.ee/Article/article/tippsportlane-grete-udras-minu-unistus-kaunist-naeratusest-saab-teoks

 

Videod