Ilusa naeratusega võidad sõpru ja südameid. Naeratades jääd meelde ning paned ka end ümbritsevad naeratama. 3M seisab selle eest, et kaunis naeratus saavutatakse kiiresti ja teistele märkamatult. Registreeri end ortodondi juurde breketikonsultatsioonile.

Whiteness Perfect
valgendus

Täidab kõiki ohutu hammaste valgendamise nõudeid: geel sisaldab rohkelt vett niisutamaks emaili...

LOE TÄPSEMALT >

Clarity ja Incognito breketid

Breketid erinevad oma välimuse, funktsionaalsuse ja hinna poolest. 3M pakub märkamatuid Clarity ja Incognito

LOE TÄPSEMALT >

Esimene
visiit

Esimese visiidi käigus uuritakse patsiendi suud ja hambaid. Võimalik, et tehakse hammastest röntgenipildid või...

LOE TÄPSEMALT >

Millal breketravi tehakse?

Breketravi tehakse selleks, et parandada hammaste valesid asendeid nagu näiteks:

  • Sügav hambumus. Enamikul inimestest katavad ülemised hambad 1/3 osas alumisi hambaid. Kui ülemised hambad katavad liiga palju või täielikult alumisi hambaid, soovitatakse hambumust korrigeerida breketitega.
  • Progeenia. Mõndadel inimestel ulatuvad alumised esihambad üle ülemiste esihammaste. Selle tagajärjel on lõualuu tavapärasest eespool ning moonutab nii näokuju. Breketite abil parandatakse hammaste funktsionaalsust ning selle abil saab lõualuu pingest vabastada.
  • Lahihambumus – Võib ette tulla, et ülemiste ja alumiste hammaste vaheline ruum on avatud ehk lõualuude kokkuhammustamisel ei teki hammaste kontakti eesmiste ülemiste ja alumiste hammaste vahel. Sellel võib olla mitmeid tagajärgi, millest levinuimad on probleemid söömise ja rääkimisega. Olukorra parandamiseks soovitatakse breketravi.
  • Risthambumus – hambad kasvavad viltu, vales suunas, teistega risti või üksteisele peale. See on tihti tingitud sellest, et ülemine lõualuu on alumisest kitsam.Tagajärgedeks on kaariese teke vahemikes, mida on raske puhastada. Breketravi aitab hambad sirgesse ritta seada.
  • Väikesed iluvead - vahel tuleb ette, et muidu ilusat hambarida rikub vaid üks viltune hammas. Ka sellistel juhtudel tasub pöörduda ortodondi poole. Võimalik, et iluvea parandamiseks tuleb kanda breketeid, kuid tulemuseks on ilus naeratus. 

Breketravi soovitatakse ka hammaste vahele tekkinud tühimike puhul, mis on põhjustatud eemaldatud või puuduvate hammaste poolt. Puuduv hammas ja selle tühimik võib põhjustada jäävaid kahjustusi nagu ümberkaudsete hammaste liikumine ja kaaries suurenenud hambavahedes.

Maxilla ortodont Margit Kiviloo: 
Eestis vajab 60-70% inimestest breketravi

Ilus naeratus jääb meelde ja kutsub suhtlema. Siiski on paljud hädas valesti paiknevate hammastega, mis ei lase avalalt naeratada. Hambad saab sirgesse ritta breketitega, mille valik aastatega kasvab. Ilusnaeratus.ee palus Tartu Maxilla kliiniku ortodondil Margit Kivilool rääkida breketitüüpidest ja ravitulemustest.


Millistel puhkudel vajab patsient ortodontilist ravi? Patsient vajab ortodontilist ravi siis, kui hambad pole kenasti reas ning tahetakse hambarida parandada. Enamlevinud hammaste asendeid parandavad vahendid on breketid. Nendega saab sulgeda hammaste vahesid, suunata ruumipuuduses hambaid õigele kohale ning muuta näo üldist väljanägemist. Vahel kasutatakse breketravi ka selleks, et hilisemaks proteesimiseks paremaid tingimusi luua.

Kui laialt on hambumusprobleem Eesti inimeste seas levinud? Meie inimeste hambad on lähiriikidega sarnases olukorras ja ka siin vajaks ligikaudu 60-70% inimestest ortodontilist ravi. Breketravi populaarsus on aastatega suurenenud, kuna võimalused, teadlikkus ja enda eest hoolitsemise harjumus on paranenud.

Milliseid breketeid te paigaldate? Meie kliinik pakub tavalisi metall-, keraamilisi ja linguaalseid breketeid. Keraamilised breketid on läbipaistvad ja suus suhteliselt märkamatud. Üldjuhul soovitab ortodont patsiendile kõige sobivamaid breketeid lähtudes nii hambumusprobleemist, hammaste ja suu kujust kui ka ravi eesmärgist.

Aga millised on kõige esteetilisemad lahendused? Keraamilised breketid on vaatajale väga kenad, nad on hammastega sama värvi ja jäävad märkamatuks. Meie patsientide seas on väga populaarsed 3M Clarity Advanced breketid, neid on mugav kanda ja nad sobivad kõigile. Täiesti nähtamatuks jäävad linguaalsed breketid, need kinnituvad hammaste tagumistele pindadele. Siin on üks võimalus Incognito linguaalsed breketid, mida kannavad meelsasti märkamatut ravi soovivad täiskasvanud naispatsiendid.

Kui vanalt tasuks breketite peale mõelda? Kõige tulemuslikum on seda teha teismeeas, 12-13 aastasena. Siis on ravi kõige kiirem, kuna hambad on just suhu lõikunud ja neid saab lihtsamini soovitud kohale suunata. Ortodondid leiavad sobiva ravi igas vanuses ilusama hambarea igatsejatele. Minu vanim patsient on siiani olnud näiteks üle 55aastane.

Palun kirjeldage lähemalt breketite paigaldamise protseduuri. Tavaliste ja keraamiliste breketite puhul puhastatakse kõigepealt hamba pind harja ja pastaga, seejärel töödeldakse pinda spetsiaalse lahusega, et seejärel breketeid ükshaaval hamba külge liimida. Liimi saab hiljem kergesti eemaldada.
Linguaalsete breketite puhul tehakse hammastest kõigepealt jäljend, mis saadetakse individuaalsete reketite ja täpsete traatide valmistamiseks laborisse. Samuti tehakse kipsist lõpptulemus, et patsient näeks, millised ta hambad välja nägema hakkavad.

Kui kaua ravi kestab? Ravi kestus sõltub hambumusprobleemist, patsiendi vanusest ning breketitüübist. Keskmine kandmise aeg on 1-2,5 aastat.

Kas breketite paigaldamine on valus? Ei, kindlasti mitte! Esimeste päevade jooksul võivad hambad muutuda hellaks, kuna nad pole neile avaldatud jõududega harjunud, kuid ka see kaob kiiresti.

Breketid maksavad kuuldavasti palju. Kuidas nende hind kujuneb? Ravi hind sõltub breketite tüübist ning ravi pikkusest. Keskmine ravi lõppmaksumus kahel hambakaarel on umbes 2500 eurot. Sinna hulka kuuluvad nii breketid, konsultatsioonid kui breketravi säilitavad aparaadid. Hamba siseküljele paigutatavad breketid on oma keerulisuse ja kasutatavate materjalide tõttu kallimad, 5000-6000 euro kandis. Summa jaguneb eeldatavale ravi kestvusele.

Milline on olnud patsientide tagasiside, ehk meenub mõni lõbus lugu? Ravi lõppedes, kui soovitud tulemus on käes, on patsiendid alati väga rahul. Inimeste silmad säravad ja nägu on naeru täis, kui breketid eemaldatakse. Kallistatakse ja tänatakse siiralt kogu südamest.
Oli kord üks noor naispatsient, kes ravi ajal käis tihti Ameerikas. Seal on ravi palju kallim kui Eestis ning keraamilised breketid suus on kujunenud jõukuse märgiks. Patsient kiitis, et tänu breketitele saab ta Ameerikas nii palju komplimente ja ei tahagi neid kunagi ära võtta.

 

Ortodont Margit Kiviloo sõnul on tema patsientide seas popid 3M Clarity Advanced breketid.

Ortodont Margit Kiviloo sõnul on tema patsientide seas popid 3M Clarity Advanced breketid.

 

Videod